oferujemy Wycieczki w Zakopanym i okolicach

W naszej firmie transportowej oferujemy dojazd komfortowym busem z Zakopanego i innych miejscowości w najpiękniejsze górskie miejsca. Jest to między innymi:

TATRALANDIA

Jest to jeden z największych aquaparków w północnej Słowacji, znajdujący się przy Liptowskim Mikulaszu (Roztocze). Jest on niezwykle popularny również wśród Polaków, przybywających na górski wypoczynek przez cały rok. Można spędzić tam cały dzień bez obaw o nudę. W aquaparku tym bowiem przygotowano między innymi:


- 14 basenów termalnych,
- 28 różnego rodzaju zjeżdżalni (przeznaczonych dla dzieci i dorosłych),
- WesternCity – naturalnych rozmiarów kowbojskie miasto, w którym odbywają się zawody rodem z Dzikiego Zachodu. Tatralandia, oprócz atrakcyjnego miejsca zabawy i odprężenia, jest także głównym ośrodkiem sportów wodnych w kraju. Organizuje się tam również konferencje, kongresy czy wyjazdy firmowe.

JASKINIE SŁOWACKIE

Miłośnicy zwiedzania jaskiń mają w czym wybierać. Poniżej lista miejsc godnych Państwa uwagi.
- Demianowska Jaskinia Lodowa
- Demianowska Jaskinia Wolności
- Dobszyńska Jaskinia Lodowa
- Domica 1
- Driny
- Jaskinia Bielańska
- Jaskinia Brestovska
- Jaskinia Bystrianska
- Jaskinia Gombasecka
- Jaskinia Harmanecka
- Jaskinia Jasovska
- Jaskinia Vażecka
- Ochtińska Jaskinia Aragonitowa

PARK NARODOWY SŁOWACKI RAJ

Znajduje się on we wschodniej części Słowacji chroni jedną z największych jaskiń lodowych na świecie, oraz atrakcyjną krainę krasowych płaskowyżów, wąwozów, wodospadów i jaskiń. Nie brakuje tu również wartych obejrzenia zabytków dokumentujących najstarszą historię zasiedlania Spiszu i całej Słowacji. Park Narodowy Słowacki Raj należy do najmłodszych parków narodowych na Słowacji. Pod względem krain, niezwykle cenne tereny na pograniczu Spiszu i Gemeru były od 1964 roku pod ochroną jako chronione krainy. W roku 1988 podniesiono go do rangi parku narodowego o
powierzchni 328 km2.

MORSKIE OKO

Jest to cieszące się ogromna popularnością, największe jezioro w Tatrach (jego powierzchnia wynosi 34,93 ha). Znaleźć je można na wysokości sięgającej 1395 m n.p.m., w Dolinie Rybiego Potoku. Bardzo często określa się je najpiękniejszym na tych terenach, między innymi dzięki jego umiejscowieniu. Wypełnia ono bowiem swoista misę skalną, powstałą wskutek przejścia lodowca. Od północy Morskie Oko jest zamknięte wałem moreny czołowej.
Swój urok jezioro to zawdzięcza również rosnącym wokół roślinom górskim, takim jak chociażby kosodrzewina czy limby.
Wśród nich znajdują się także te niezwykle rzadko spotykane:
- turzyca Lechenala,
- bylica skalna,
- zimoziół północny,
- wełnianeczka alpejska,
- i wiele innych.
Ważną ciekawostką jest też fakt, ze Morskie Oko jest jednym z nielicznych jezior, w których w sposób naturalny występują pstrągi.
Oferujemy szybki i komfortowy transport busem do tego urokliwego miejsca, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i móc podziwiać te niesamowite widoki.

DOLINA KOŚCIELISKA

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach Zachodnich. Dolina Kościeliska ma w sobie taki urok, że każdy, kto ją odwiedzi, z pewnością będzie chciał wrócić. Obejmuje ona obszar aż 35 km2, a jej długość to 9 km. Początkowo miejsce to było kojarzone bardziej z działalnościami przemysłowymi, jak również przemytnikami. Dolina stwarzała świetne warunki do szmuglowania towarów z Polski na Słowację i z powrotem. Jednak od ponad 200 lat wiąże się przede wszystkim w tłumami turystów, odwiedzających Dolinę Kościeliską w celu aktywnego wypoczynku i odprężenia na łonie natury. Ale dlaczego akurat to miejsce jest tak popularne? Tym, co je wyróżnia, to przede wszystkim wyjątkowe usytuowanie. Przechadzając się poszczególnymi szlakami, miniemy wartki Potok Kościeliski, natomiast ponad głowami zobaczyć będzie można piękne, krystaliczne skały. Odwiedzając Dolinę Kościeliską, dojść można do wielu atrakcyjnych i znanych miejsc, które z pewnością zapadną w pamięć każdemu amatorowi górskich wędrówek. Są to między innymi Tomanowa Przełęcz, Błyszcz, Bystra, jak również wiele jaskiń (w tym chociażby Mroźna, Mylna, czy Smocza Jama).

Proponowane przez naszą firmę busy umożliwiają dojazd z Zakopanego do głównego wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także powrót o wybranej godzinie.

DOLINA CHOCHOŁOWSKA

Jest ona, co prawda, najdłuższą i największą doliną w Tatrach, jednak spacer tymi szlakami nie przysparza większych trudności. Głównie jest to zasługa niewielkiego nachylenia, a także trasa prowadząca przez wygodne doliny. Dlatego też Dolinę Chochołowską można wybrać w przypadku rodzinnych wypadów z dziećmi. Miejsce to od dawna było centrum pasterstwa tatrzańskiego, ze względu na bogactwo polan i hal. W pierwszej połowie XX wieku wypasano tam około 4000 owiec. Jednocześnie wyprowadzano na doliny również bydło. Transport naszymi komfortowymi busami do Doliny Chochołowskiej prowadzi od Zakopanego aż do Siwej Polany, gdzie znajduje się wejście na szlak.

Mamy nadzieję, że przedstawione powyżej propozycje wycieczek i atrakcji turystycznych w rejonie Zakopanego oraz Słowacji zainspirują Państwa do przedstawienia nam swojej propozycji spędzenia wolnego czasu. Każdą z nich potraktujemy indywidualnie i zaproponujemy jak najbardziej komfortowy, a co najważniejsze bezpieczny przejazd.